Korty tenisowe

Tenis ziemny to szlachetny sport, wymagający odpowiedniej oprawy i przygotowania. Odpowiednia nawierzchnia jest podstawą bezpiecznej i efektywnej gry. Trawa syntetyczna to idealne podłoże kortu, które dzięki swojej trwałości i wytrzymałości na różne warunki atmosferyczne pozwala na nieograniczoną eksploatację podłoża.


Trawy sztuczne to zaawansowane nawierzchnie syntetyczne, wykonane z włókien nylonowych lub polipropylenowych. Nawierzchnia ze sztucznej trawy stosowana jest nie tylko na kortach tenisowych, ale również na boiskach, obiektach wyczynowych, jak i rekreacyjnych. Warunki gry na sztucznej trawie są zbliżone do tych, które panują na naturalnej murawie, jednak żywotność syntetycznej nawierzchni jest zdecydowanie większa. Przede wszystkim sztuczna trawa się "nie męczy", w odróżnieniu od trawnika. Dzięki tym właściwościom nawierzchni, kort czy boisko mogą być użytkowane na okrągło. Korzystanie z naturalnej murawy należy ograniczać czasowo, do około 10 godzin tygodniowo.

Sztuczna trawa układana jest na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Może być użytkowana przez cały rok, nawet zimą, w przeciwieństwie do naturalnej murawy, która w naszych warunkach atmosferycznych daje możliwość gry jedynie przez 8 miesięcy w roku.


Wybór i użytkowanie trawy syntetycznej na kortach tenisowych to także korzyści dla graczy. Podłoże zapewnia bezpieczną grę dzięki odpowiedniej amortyzacji, co eliminuje kontuzje. Zawodnicy chwalą również dobre odbicie piłki i właściwy poślizg. Trawa syntetyczna jest łatwa w utrzymaniu w czystości, kolory są trwałe, a podłoże odporne na ekstremalne temperatury i promienie UV.


Zastosowanie podłoża syntetycznego to także korzyści finansowe. Budowa kortu z trawy syntetycznej to tańsza budowa i konserwacji podłoża, co w połączeniu z jego trwałością daje wyjątkowo niskie koszty utrzymania. Kort można też dowolnie aranżować, dzięki wyborowi kolorów traw syntetycznych.