Piłka nożna = sztuczna trawa

Sztuczna murawa istnieje od dziesięcioleci i jest używana w różnych dyscyplinach sportowych – z różnym stopniem sukcesu i intensywności – od pierwszej generacji murawy w latach 60.
Przydatność niewypełnionych lub wypełnionych piaskiem systemów sztucznej murawy dla piłki nożnej zawsze była przedmiotem wielu dyskusji, a zatem dopiero po wprowadzeniu systemów trzeciej generacji (3G), które obejmują wypełnienie piaskiem i granulatem gumowym, powierzchnie stały się prawdziwą alternatywą.Właśnie w tym kontekście FIFA uznała potencjał sztucznej murawy dla dalszego rozwoju piłki nożnej. Ze względu na odporność na warunki atmosferyczne i intensywniejsze użytkowanie jest najlepszą alternatywą dla naturalnej murawy. Istnieją jednak ogromne różnice w jakości pomiędzy różnymi systemami sztucznej trawy trzeciej generacji, które są dostępne na rynku.


Tylko sztuczne nawierzchnie, które zostały przetestowane w laboratorium i na boisku zgodnie z surowymi kryteriami testowymi programu jakości FIFA, można nazwać murawą piłkarską. Ta nazwa oznacza, że ​​systemy te spełniają wymagania jakościowe niezbędne do gry w piłkę nożną w zakresie wyników, bezpieczeństwa, trwałości i zapewnienia jakości.
Aby zidentyfikować boiska piłkarskie, FIFA przyznaje znak FIFA QUALITY na boiskach, które spełniają standardy na boiskach dla społeczności oraz amatorskich, a znak FIFA QUALITY PRO na boiskach, które zapewniają najwyższą wydajność gry w piłkę nożną na profesjonalnym poziomie.

Nawierzchnie Limonta jakie instalujemy są produkcji włoskiej, jednego z topowych i wiodących producentów syntetycznych darni na świecie. Baza referencji jest imponująca, zarówno na arenach stadionowych jak i boiskach treningowych na całym świecie.
W październiku 2009 r. FIFA potwierdziła firmę Limonta jako FIFA PREFEROWANY
PRODUCENT darni piłkarskiej, podkreślając wiodącą pozycję
spółki na rynku międzynarodowym. Obecnie mija 10 lat od tego wydarzenia i nadal Fifa rekomenduję naszego producenta, którego nawierzchnie instalowane są przez nas w Polsce od prawie 20 lat.
Nawierzchnie piłkarskie jakie instalujemy posiadają certyfikaty Fifa Quality i Fifa QualityPro. Spełniają one najwyższe światowe standardy jakościowe.