Boisko piłkarskie SP Nr. 81

Każdy ma miejsca ze swojej młodości, z którymi wiąże się masa wspomnień i mówi się o nich z sentymentem. Dla absolwentów Szkoły Podstawowej nr 81 przy ulicy Puszczyka na warszawskim Ursynowie taki punkt stanowiły przyszkolne tereny, pagórki z charakterystyczną trybuną. Od 1977 roku kiedy otworzono szkołę niemal od razu uczniowie upodobali sobie to miejsce. Stało się miejscem spotkań i tętniło życiem nie tylko w trakcie zajęć szkolnych ale przede wszystkim poza nimi, w wolnym czasie. Niestety, lata które mijały zrobiły swoje, nie oszczędziły tego miejsca. Ząb czasu stał się bardzo widoczny i zniszczenia, które nastąpiły nie pozwoliły na wykorzystywanie potencjału tego miejsca obecnym pokoleniom. I tak, za sprawą rodziców i uczniów szkoły, władze postanowiły zbudować na tym terenie nowoczesne, funkcjonalne boiska. Zmiana jest duża.

Stare nawierzchnie i elementy zostały rozebrane. Powstały dwa nowoczesne boiska spełniające najwyższe wymogi i obowiązujące kryteria. Na większym, piłkarskim boisku pokrytym trawą syntetyczną będą mogły teraz rodzić się nowe talenty piłki nożnej, co na pewno cieszy członków Szkolnego Klubu Sportowego i uczniów klas o profilu sportowym ze Szkoły Podstawowej. Mniejsze boisko z powierzchnią poliuretanową stanowi bezpieczne miejsce na inne gry zespołowe, do których jest dostosowane (np. grę w siatkówkę) i zabawy ruchowe dla dzieci.
Kończy się pewna era, którą najstarsi absolwenci będą wspominać z sentymentem, a zaczyna nowa. Era, dzięki której to miejsce dostało drugie życie. Z przyjemnością realizujemy takie projekty bo wiemy, że dzięki temu poniekąd i my, Sport-Concept, stajemy się częścią historii każdego wybudowanego przez nas miejsca.